Error message

• Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /afs/elte.hu/org/nanolab/nanolab.elte.hu/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /afs/elte.hu/org/nanolab/nanolab.elte.hu/includes/menu.inc).
Hírek

A HNL munkatársainak közleményei az MTA Kolloidkémiai Munkabizottság megalakulásának 50. évfordulója alkalmából a Magyar Kémiai Folyóirat kölönszámában:

Joó Ferenc: A kolloidikától a nanotechnológiáig   link
Kiss Éva: Bevezető   link
Gilányi Tibor: Ionos tenzidek adszorpciója oldataik felszínén   link
Kiss É., Gyulai G., Ábrahám Á., Pári E., Massignan F. Biokompatibilitás és membránaffinitás, határfelületi kölcsönhatások tanulmányozása modell rendszereken   link

Anyagtudományi Kiválósági Program Konferencia

2020. január 20-22. között került megrendezésre Visegrádon a 2. Anyagtudományi Kiválósági Konferencia, melynek programjában kutatócsoportunk két előadással vett részt:

Tóth Tünde, Szvoboda Barna, Kiss Éva: Bioaktív anyagok nanokapszulázása gyógyszerészeti célra

Bali Krisztina: Arany nanorészecskék kontrollált előállítása nemegyensúlyi polimer/tenzid asszociáció alkalmazásával

Új Nemzeti Kiválóság Program

A 2019/2020-as tanévben kutatócsoportunk két PhD hallgatója, Pári Edit és Romanenko Alekszej elnyerték az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) ösztöndíját.

XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia 2019

2019. március 21-23-án került megrendezésre a XXXIV. OTDK Kémiai és Vegyipari Szekciója, melyre kutatócsoportunk három hallgatója, Kóth János (kémia BSc), Szabó Domonkos (kémia BSc), valamint Fülöp Dániel (vegyész MSc) nevezett. Fülöp Dániel a Kolloid- és makromolekuláris kémia szekcióban I. helyezetet ért el. Gratulálunk a győztesnek!

ELTE TTK Kari Kémiai Tudományos Diákköri Konferencia

2018. november 24-én kutatócsoportunk három hallgatója, Kóth János (kémia BSc), Szabó Domonkos (kémia BSc), valamint Fülöp Dániel (vegyész MSc) is előadást tartott a Kari Kémiai Tudományos Diákköri Konferencián. Mindhármuk témavezetője Gyulai Gergő.

Wolfram Ervin Díj

Pári Edit, kutatócsoportunk PhD hallgatója, 2018-ban elnyerte a Vegyész Oktatásért Alapítvány  Wolfram Ervin Díját. A díjátadóra december 5-én kerül majd sor.

International Symposium on Scientific and Regulatory Advances in Biological and Non – Biological Complex Drugs

2018. november 12-14. között Budapesten megrendezésre került nemzetközi konferencián Kiss Éva "A Method for the Prediction   of  Drug Content of Biodegradable Drug Carrier Nanoparticles Obtained by Nanoprecipitation" címmel poszter prezentációt tartott.

Előadás a Magyar Tudomány Ünnepén

„Hatékony gyógyszerhordozó rendszerek ma és holnap” címmel tartott előadást Kiss Éva 2018. november 7-én az MTA Kémiai Osztály rendezvényén, melyet A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendeztek "Magyar gyógyszerkutatás nemzetközi szinten" címmel.

32nd Conference of the European Colloid and Interface Society (ECIS)

2018. szeptember 2-7. között Szlovéniában, Ljubljanában megrendezésre került az ECIS éves konferenciája. A rendezvényen munkatársaink közül Varga Imre "Preparation of doubly crosslinked microgel photonic crystals from novel core/shell microgel particles" című előadásával, Tóth Tünde "Drug encapsulation into polymeric nanoparticles" című poszter prezentációjával vettek részt.

International Conference on Functional Nanomaterials and Nanodevices

2018. szeptember 3-5. között Bécsben International Conference on Functional Nanomaterials and Nanodevices néven megrendezett nemzetközi nanotechnológiai konferencián Ábrahám Ágnes is részt vett "Novel ionomers and their characterization" című poszter prezentációjával.

Új Nemzeti Kiválóság Program

A 2018/2019-es tanévben kutatócsoportunk két PhD hallgatója, Róth Csaba és Tóth Tünde, valamint két doktorjelöltje, Bali Krisztina és Kardos Attila elnyerték az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) ösztöndíját.

EGIS - ELTE Kémiai Intézet Tudományos Nap

2018. június 18-án került megrendezésre az első EGIS - ELTE Kémiai Intézet Tudományos Nap, melynek során az Intézet munkatársai bemutatták a kutatási témáikat. A Laboratóriumban folyó kutatásokat Kiss Éva, Mészáros Róbert és Varga Imre prezentálták.

11th Conference on Colloid Chemistry

A 2018. május 28-30. között megrendezésre került nemzetközi kolloidkémiai konferencián kutatócsoportunk munkatársai összesen 2 előadás és 9 poszter formájában mutatták be legújabb kutatási eredményeiket.